Profesyonel Çocuk Bakıcısı Hizmetleri

Çocuk Bakıcısı

Çocuk Bakıcı Hizmeti

Çocuk bakıcısı görevleri nelerdir ? ya da nasıl güvenilir bakıcı bulabilirim ? gibi sorular, özellikle işe başlama ve bu gibi nedenler ile çocuklarından ayrılmak zorunda kalan ailelerin en büyük merak konuları arasında yer almaktadır. Çocuk bakıcıları ailelerin olmadıkları zamanda, farklı yaş gruplarındaki çocuklar ile ilgilenmekte olan ve onların gündelik tüm ihtiyaçlarını karşılayan kişilere verilen isimdir. Çocukların sorumluluklarını üstlenen ve onların en yakın arkadaşları olmaya aday olan çocuk bakıcıları, çocukların sadece ihtiyaçlarını karşılamak ile değil, onların zihinsel, fiziksel, kişisel ve psikolojik açıdan gelişmesini ve farklı kazanımlar elde etmesini sağlamak ile yükümlüdür.
Tüm bu konularda çocuklara destek olacak ve ailelerin verdiği hizmetten memnun kalmasını sağlayacak olan çocuk bakıcılarının kesinlikle eğitimli, tecrübeli ve profesyonel olması gerekmektedir. Bu bağlamda en iyi bakıcıları kolaylıkla bulmak isteyen ailelere destek vermekte olan firmamız, İŞKUR'a bağlı olarak çalışmakta olan bir özel istihdam bürosudur. Firmamız tarafından hizmet alacak kişiler çalışacakları çocuk bakıcısı hakkındaki tüm geçmiş tecrübeler, eğitimler, referanslar ve bu tarz kişisel bilgiler hakkında detaylı bilgi sahibi olacak, bu sayede çalışacağı bakıcıdan tamamen emin olabilecektir.
cocuk-bakicisi-1

Yatılı Çocuk Bakıcısı

Yatılı çocuk bakıcısı özellikle sık sık seyahat etmek zorunda kalan ve doktorlar gibi zamansız çalışan birçok aile tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan bir destektir. Yatılı çocuk bakıcıları haftalık izni dışında tüm gün çocuklar ile ilgilenmekte onların uyku düzenlerinden beslenmelerine, derslerinden ödevlerine, eğitiminden kurslarına kadar tüm ihtiyaçlarında, onların yanında olmaktadır. Aileler yatılı çocuk bakıcısı seçerken oldukça hassas davranmalı ve bakıcı hakkındaki tüm bilgileri detaylıca öğrenmeye çalışmalıdır. Ayrıca tüm gün çocuğunuz ile ilgilenecek olan yatılı çocuk bakıcısının çocuğunuzla anlaşma şekline özellikle dikkat etmeniz, ileride karşılaşabileceğiniz sorunların tamamen ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Çocukları sevmesi ve onlar ile nasıl iletişim kurması gerektiğini bilmeleri gereken yatılı çocuk bakıcılarının, çocuğunuz ile kurduğu ilişki bakıcıdan alacağınız verimin artmasını sağlayacaktır. Bu nedenle özellikle her an yanınızda olacak yatılı çocuk bakıcılarını seçerken profesyonel kurumlardan destek almalı, tecrübeli, eğitimli ve çocukları seven kişiler ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

Yarım Gün Çocuk Bakıcısı

cocuk-bakicisi-2
Çocuk bakıcıları ailelerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çalışma saatlerini şekillendirebilmektedir. Ailelerin istekleri doğrultusunda yatılı hizmet veren çocuk bakıcıları olduğu gibi yarım gün hizmet veren çocuk bakıcısı da bulunmaktadır. Yarım gün çocuk bakıcısı desteği almak birçok anne baba için büyük bir kurtarıcı niteliği taşımaktadır. Anne babaların çalışması ya da günün belirli zamanlarında çocukları ile ilgilenemeyen anne babaların tercih ettiği bir çalışma şekli olan yarım gün çocuk bakıcılığı, ailelerin evde bulunmadığı zaman dilimlerine göre esneklik gösterebilmektedir.
Çocukların birçok ihtiyacının rahatlıkla karşılanmasını sağlayan yarım gün çocuk bakıcısı bulma konusunda zorluk yaşayan aileler, firmamız gibi İŞKUR'a bağlı hizmet veren özel istihdam büroları aracılığı ile karşılama şansına sahiptir. Firmamızda anne babaların istek ve taleplerine uyabilecek yerli ya da yabancı birçok çocuk bakıcısı bulunmaktadır. Sizlerde çocuklarınızın tüm ihtiyaçlarının profesyonel bir şekilde karşılanmasını istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Yarım gün çocuk bakıcısı olarak hizmet veren kişiler ailelerin kendilerine zaman ayırmalarına, işlerine rahatlıkla odaklanabilmelerine ve çocukların bakıcı ile etkinlikler yaparken kalan vakti aileleri ile sevgi dolu bir şekilde geçirmelerine olanak sunmaktadır.
Aylık Çocuk Bakıcısı
Aylık çocuk bakıcısı yanı tam zamanlı çocuk bakıcıları, anne babanın çalışması gerektiği ya da çocuk bakımı konusunda desteğe ihtiyaç duyması gibi durumlarda tercih edilmekte olan bir destektir. Tam zamanlı çocuk bakıcıları, ailelerin belirlediği saat aralıklarında çocukların tüm bakım ve ihtiyaçları ile ilgilenmektedir. Bakımı üstlendikleri çocukların temizlik, beslenme ve bu gibi diğer gündelik ihtiyaçlarını karşılamak ile görevli çocuk bakıcıları, çocukların kişisel, fiziksel ve zihinsel olarak gelişmesini sağlayacak aktiviteler ile çocukları desteklemektedir. Aylık çocuk bakıcıları çocukların kendileri ile geçirdikleri vaktin değer kazanması adına sürekli kendini geliştirmeli ve yeni aktiviteler ile bu zamanın verim kazanmasını sağlamalıdır.
İngilizce Bilen Çocuk Bakıcısı
Günümüz şartlarında ailelerin bilinçlenmesi ve çocuklarının çok daha kaliteli eğitimler almasını istemeleri sayesinde, birçok aile İngilizce bilen çocuk bakıcısı ile çalışmayı tercih etmelidir. İngilizce bilen çocuk bakıcıları, çocukların bakımını sağlamanın ve ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra onların küçük yaşlarda yabancı dil eğitimi almalarını sağlamaktadır. Birçok aile İngilizce bilen çocuk bakıcısı sayesinde, hem çocuklarının en güvenli şekilde bakılmasını hem de kaliteli bir dil temeli oluşmasını sağlamaktadır. Birçok anne baba profesyonel bakıcılık desteği veren ve İngilizce bilen çocuk bakıcısı bulma konusunda sıkıntılar yaşayabilmektedir. Firmamız ise bu sıkıntıları çeken ailelerin, üzerindeki sorumluluğun hafiflemesi adına hizmet vermektedir. İşkur'a bağlı olarak hizmet vermekte olan firmamız, işini bilen, eğitimli yerli ya da yabancı asıllı çocuk bakıcıları ile ailelere bakıcılık hizmeti vermektedir. Sizlerde anadili İngilizce olan ve çocuk bakımı konusunda eğitimli kişiler aracılığıyla, çocuklarınızın sağlam temellere sahip olmasını istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Rusça Bilen Çocuk Bakıcısı
Rusça bilen çocuk bakıcısı bulmak aileler için oldukça zordur. Çocuklarının bakımını üstlenecek hem eğitimli hem de donanımlı bir aday bulmak isteyen aileler, farklı yollar tercih edebilmektedir. Rusça bilen bir bakıcı bulmak için tercih edilmesi gereken en doğru yol kesinlikle profesyonel bir aracı ile çalışmak olacaktır. Firmamız bu konuda ailelere en güvenilir hizmeti sunmak adına sektörde varlığını korumaktadır. Firmamız bünyesinde Rusça bilen ve çocuk bakımı konusunda eğitim almış sayısız erkek ve bayan bakıcı bulunmaktadır. Sizlerde çocuklarınızın küçük yaşta dil eğitimi almasını ve profesyonel ellerde bakımının yapılmasını istiyorsanız, firmamız ile İnternet sitemiz ya da telefon numaralarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Yabancı Çocuk Bakıcısı
Yabancı çocuk bakıcısı, ülkemizde son dönemlerde birçok aile tarafından tercih edilmekte olan destekler arasında ilk sıralarda yerini almıştır. Yabancı çocuk bakıcıları, ailelere birçok avantaj ve destek sağlıyor olması sayesinde bu denli tercih edilmeye başlamıştır. Çocuk bakıcıları ile aynı sorumluluklara sahip olan ve aynı çalışma şekillerinden biri ile ailelere destek oluyor olan yabancı çocuk bakıcısının popüler olmasını sağlayan en önemli kriter, bu kişilerin sahip olduğu İngilizce bilgisidir. Ana dili İngilizce olan yabancı çocuk bakıcıları, çocukların çok küçük yaşlarda dil eğitimi almalarına ve ileri dönemlerde çok ciddi kazanımlar elde etmelerine olanak sunmaktadır. Yabancı bakıcıların ailelere sunduğu diğer artılardan biri, yatılı olarak hizmet veremeye açık olmalarıdır. Ülkelerinden, ülkemize çalışmak amacı ile gelen bu kişilerin yatılı hizmet verme konusunda herhangi bir sıkıntısı bulunmamaktadır. Yabancı çocuk bakıcıları, son derece çalışkan ve atik olmaları sayesinde de ailelerin tercih listelerinde yer almayı başarmış ve ülkemizde popülerlik kazanmıştır.

Çocuk Bakıcısı Görevleri

Çocuk bakıcılarının, bakımını üstlendikleri çocukların günlük ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra farklı birçok sorumluluk ve yükümlülükleri bulunmaktadır. Bu bağlamda ise çocuk bakıcısı görevleri ve sorumlulukları şu şekilde sıralanmaktadır.
• Çocuk bakıcılarının en temel görevi, çocukların kendilerine bırakıldığı zaman diliminde emniyetli ve güvenli olmasını sağlamaktır.
• Çocuk bakıcıları çocukların sağlıklı bir şekilde gelişim gösterebilmesi adına doğru ve düzenli beslenmesini sağlamalıdır.
• Çocukların her zaman temiz ve hijyen kurallarına uygun olması, çocuk bakıcısı görevleri arasında yer almaktadır.
• Çocuk bakıcıları, çocukların fiziksel gelişimlerini desteklemenin yanı sıra zihinsel, sosyal ve kişisel olarak gelişim göstermesini sağlayacak çalışmalar yapmalıdır.
• Çocukların yaşam alanlarının temiz ve havadar olmasını sağlamak.
• Çocukların yaş aralığına uygun etkinlikler ile kendilerini geliştirmelerine ve yeteneklerini keşfetmelerine olanak sunmak.
• Okul çağındaki çocukları, okula götürmek ve okuldan almak, ödevlerine yardımcı olmak ve zorlandıkları konularda destek olmak gibi çeşitli ihtiyaçların karşılanması çocuk bakıcısı görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır.

Çocuk Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Ediyoruz ?

Çocuk bakıcısı seçmek oldukça titizlik, özen ve dikkat gerektiren bir durumdur. Çocuk bakıcısı ararken çocuklarını garantiye almak ve olası tüm sorunları engellemek için profesyonel kurumlar ile çalışan aileler, bu kurumlarda hizmet veren kişilerin nasıl seçildiğini ve nelere dikkat edildiğini merak etmektedir. İŞKUR'a bağlı olarak hizmet veren özel istihdam büromuzda, sayısız yerli ve yabancı çocuk bakıcısı bulunmaktadır. her biri alanında uzman, eğitimli ve tecrübeli olan çocuk bakıcılarını seçerken nelere dikkat ediyoruz, merak ediyor olabilirsiniz. O halde çocuk bakıcısı seçerken nelere dikkat ediyoruz, şu şekilde sıralayabiliriz.
• Firmamızın bakıcı seçerken dikkat ettiği en önemli nokta kişilerin eğitimleri, sertifikaları, donanımları ve tecrübeleridir.
• Kişilerin geçmişte çalıştığı aileler ve bu işlerden neden ayrıldıkları da firmamızca detaylı bir şekilde incelenmektedir.
• Yabancı çalışanların, oturma izninin bulunması, aşılarının yapılmış olması ve eğitimleri firmamız için oldukça önemlidir.
• Çocuk bakıcılarının çalışmalarına engel bir durum olup olmaması, kişisel bilgileri, sabıka kaydı ve nüfus örnekleri firma danışanlarımız tarafından ciddi özen gösterilen konular arasında yer almaktadır.

Çocuk Bakıcısı Seçerken Hangi Sorular Sorulmalıdır ?

Çocuk bakıcısı seçerken hangi sorular sorulmalıdır ? sorusuna ait cevaplar birçok aile tarafından merak edilmektedir. Çünkü çocuk bakıcısı seçimi oldukça hassas ve özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Aileler bakıcılar ile yapacakları görüşmeler sırasında, doğru soruları sorarak kişiler hakkında önemli bilgiler elde edebilecektir. Bu önemli soruları ise şu şekilde sıralamak mümkündür.
• Çocuk bakıcıların ne süredir bu işi yaptığı,
• Bakıcıların eğitim durumu, medeni durumu ve çalışmaya engel herhangi bir sorunu olup olmadığı,
• İlk yardım bilgisi olup olmadığı, İngilizce bilip bilmediği,
• Geçmiş deneyimleri ve son işinden hangi sebeple ayrıldığı,
• Çok derinlere inmeden kişisel bilgileri ve özel bilinmesi gereken bir durumu olup olmadığı,
• Son olarak ise çocuklar hakkındaki fikirleri ve bu işi neden tercih ettiği gibi sorular sorarak, çocuk bakıcıları hakkında fikir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çocuk Bakıcısı Çalışma Saatleri Nasıl Konuşulur ?

Çocuk bakıcılarının çalışma saatleri ve çalışma şekilleri, ailelerin ihtiyaçları ya da talepleri doğrultusunda şekillenebilmektedir. Çocuk bakıcısının nasıl ve hangi saatlerde çalışması gerektiğine aileler kendileri karar vermekte, bakıcılar ise uygunluk durumuna göre işi kabul edip etmeyeceğine karar vermektedir. Aileler çocuk bakıları ile yapacakları görüşmeler sırasında çocuk bakıcısı çalışma saatleri hakkında detaylı bir şekilde konuşmalı, doğru bir planlama yapmalı ve ileride oluşabilecek olası sorunların ilk etapta engellenmesini sağlamalıdır.

Çocuk bakıcısı ile çalışma saatleri nasıl konuşulur? ya da çocuk bakıcısı nasıl bulunur? gibi detaylarda zorluk yaşayan aileler, firmamız ile iletişime geçerek tüm sorunların ortadan kalkmasını sağlayabilmektedir. Firmamız ile iletişime geçen ailelerin, bakıcı bulmak ve çalışma saatlerini konuşmak gibi sorumluluklarını firma danışanlarımız üstlenmekte, ailelerin istekleri doğrultusunda en uygun olanları belirlemekte ve netlik kazanmasını sağlamaktadır.

Yardım İster Misiniz?