Profesyonel Çocuk Bakıcısı Hizmetleri

Bebek Bakıcısı

Bebek Bakıcı Hizmeti

Bebekler, anne ve babaların en değerli varlıklarıdır. doğum anından sonra, bebeklerinin her zaman en iyi şartlarda büyümesini ve yetişmesini isteyen aileler, çeşitli nedenlerden dolayı bebek bakıcısı desteği ile bebeklerini büyütmek isteyebilmektedir.

Aileleri bebek bakıcısı desteği almaya yönlendiren en önemli etken ailelerin çalışıyor olması ya da annenin desteğe ihtiyaç duymasıdır. Bebek bakıcısı, sıfır otuz altı ay aralığında bulunan bebeklerin bakımını ve ihtiyaçlarını karşılamak ile yükümlü olan kişilere verilen isimdir. Bebek bakıcıları bakımını üstlendikleri bebeklere, aileleri ile birlikte ya da bireysel olarak bakabilmektedir. Bebek bakıcısı olarak hizmet verecek kişilerin kesinlikle donanımlı, eğitimli ve tecrübeli olması gerekmektedir. Ayrıca tüm bunlara ek olarak bebek bakıcılarının güvenilir olması, anne babaların minik yavrularının her zaman emin ellerde olduğunu bilmelerini sağlayacaktır.

Bebek bakıcısı olarak hizmet verecek kişilerin çalışma saatleri ailelerin istedikleri şekillere göre ayarlanabilmektedir. Tam zamanlı, yarım zamanlı ya da yatılı olarak çalışabilecek olan bebek bakıcıları, bakımını üstlendikleri bebeklerin sosyal, kişisel, fiziksel ve psikolojik olarak gelişmesini sağlamaktadır. Bebeklerin beslenme, temizlik, etkinlik, oyun, eğlence, kişisel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak bebek bakıcılarının görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır. Güvenli ve eğitimli bir bebek bakıcısı çocuklara birçok yeti ve özellik kazandıracak olduğundan, aileler kesinlikle profesyonel bir bakıcı ile çalışmayı tercih etmelidir. Bebeklerin genel durumları ve güvende olmaları göz önüne alınarak profesyonel bakıcılara ise kesinlikle onaylı kurumlar tarafından ulaşılmalıdır.

Yatılı Bebek Bakıcısı

Yatılı bebek bakıcısı olarak hizmet verecek kişiler özellikle esnek çalışma saatlerine ve sık sık seyahat etme olasılığına sahip aileler için oldukça önemli bir kurtarıcıdır. Yatılı bebek bakıcıları gündüz ve gece saatlerinde bebeklerin tüm ihtiyaç ve bakımları ile ilgilenmektedir.

bebek-bakicisi-4

Anne babaların olmadığı durumlarda onlara tüm gün eşlik eden ve bebeklerin sorumluluklarını üstlenen bebek bakıcıları, büyük bir sorumluluk üstlenmektedir. Haftalık izinleri dışında aile ile kalmakta olan ve aile ile kordineli şekilde bebek bakımını üstlenen yatılı bebek bakıcısı ufak ev işlerinde ailelere yardımcı olabilmekte ve ev ile ilgili sorumluluklarda alabilmektedir. Bakıcılar ile yapılan iş görüşmesi sırasında tüm detaylar bakıcılar ile konuşulduğunda, ileri dönemlerde ortaya çıkabilecek tüm sorunların önü kesilecektir.

Firmamız bu bağlamda en profesyonel yatlı bebek bakıcılarını bulmanızı adına sizlere kaliteli hizmet verebilecek bir aracıdır. İŞKUR’a bağlı olarak hizmet vermekte olan özel istihdam büromuz, sizlerin istek ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak sizler için en uygun adayların listesini hazırlamaktadır. Firma danışanlarımız, daha sonra adaylar ile görüşmenizi ve belirlediğiniz kişilerin en hızlı şekilde göreve başlamasını sağlamaktadır. Sizlerde yatılı bebek bakıcısı arayışı içine girdiğinizde, profesyonel bir aracıdan destek almak istiyorsanız, bizler ile iletişime geçmelisiniz.

bebek-bakicisi-5

İkiz Bebek Bakıcısı

İkiz bebek annelerinin en büyük sorunlarından biri iki bebeğe doğru şekilde bakabilecek bir bakıcı bulmaktır. İkiz bebek bakıcısı olarak hizmet verecek kişilerin omuzlarına diğer bakıcılara nazaran daha büyük sorumluluklar yüklenmektedir. İkiz bebek bakıcılarının kesinlikle alanında uzman ve donanımlı olması gerekmektedir. Çünkü iki çocuğu birden idare edebilmek, büyük bir tecrübe istemektedir. Bu nedenle aileler ikiz bebek bakıcısı arayışı içine girdiğinde profesyoneller ile çalışmayı tercih etmelidir.

Yarım Gün Bebek Bakıcısı

Yarım gün bebek bakıcısı olarak hizmet verecek kişiler, ailelerin evde olmadığı saatler arasında bebeklerin bakımı ile ilgilenmekte olan görevlilere verilen isimdir. Yarım gün çocuk bakıcılarının çalışma saatleri ailelerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenebilir. Çalışan aileler için büyük bir avantaj olan yarım gün bebek bakıcısı, aile ve çocuğun birçok kazanım elde etmesini sağlamaktadır. Bebek bakıcıları, çocuklar ile ilgilenirken anne babalar kendilerine rahatlıkla vakit ayırabilmekte ve özel işlerini bu süre zarfında halledebilme şansına sahip olabilmektedir. Ayrıca bakıcının yarım gün hizmet vermesi sayesinde, anne babaların kendine vakit ayırması ve gerekli doygunluğu elde etmesine bağlı olarak, bebekler geri kalan süre zarfında ailesi ile çok daha kaliteli vakit geçirebilmektedir.

Aylık Bebek Bakıcısı

Bebekler doğdukları andan itibaren bir yetişkine bağlı olarak yaşamaktadır. İlk başlarda bu bağımlılık anne tarafından karşılanıyor olsa da, zaman içinde annenin işe başlaması ve farklı nedenlere bağlı olarak bebeklerin ihtiyaç ve bağımlılıkları, bebek bakıcısı tarafından karşılanmaktadır. Bebek bakıcısı olarak hizmet verecek kişiler birçok çalışma şekline sahiptir. Bu çalışma şekilleri genel olarak ailelerin ihtiyaçlarına bağlı olarak şekillenmektedir. Aileler tarafından en sık tercih edilen çalışma şekillerinden biri aylık bebek bakıcısı olmaktadır. Aylık bebek bakıcıları, belirli saat aralıklarında düzenli olarak hizmet vermektedir. Aylık bebek bakıcısı, ailelerin evde olmadığı zaman dilimlerinde bebeklerin tüm temizlik, kişisel bakım, beslenme, oyun, eğlence gibi ihtiyaçlarını karşılamak ve onların gelişimini en doğru şekilde ilerletmek ile yükümlüdür.

Güvenilir Bebek Bakıcısı

Güvenilir bebek bakıcısı bulmak, ailelerin en büyük sorun ve sıkıntıları arasında yer almaktadır. Bebeklerinden ayrılmak zorunda kalmanın sıkıntısı ile boğuşmakta olan aileler, birde güvenilir bir bakıcı bulma endişesi içine girdiklerinde büyük sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Firmamız tamda bu noktada ailelerin üzerindeki sorumlulukların hafiflemesi ve onların endişelerinin giderilmesi amacı ile hizmet vermektedir. Firmamız İŞKUR’a bağlı olarak hizmet veren bir özel istihdam bürosudur. Firmamız bünyesinde bakıcılık hizmeti veren yerli ve yabancı sayısız bakıcı bulunmaktadır. Bakıcıların her biri özenle seçilmiş ve detaylı araştırmalardan geçmiştir. Bu nedenle firmamız aracılığı ile bakıcılık hizmeti almanız halinde, en güvenli desteği alacağınızın garantisini vermemiz mümkündür. Bu bağlamda sizlerde bebeklerinizi emanet edecek, güvenilir bir bebek bakıcısı arıyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yabancı Bebek Bakıcısı

Yabancı bebek bakıcısı ile çalışmak son dönemlerde ülkemizde oldukça popülerlik kazanmaya başlamıştır. Aileler çocuklarının birçok açıdan doğru gelişim göstermesini sağlamak amacıyla, yabancı bebek bakıcıları ile çalışmayı tercih etmektedir. Yabancı bakıcıların aileler tarafından tercih edilmesini sağlayan en önemli diğer nedenlerden biri bebeklerinin temel yabancı dil eğitimini almalarını istemeleridir. Yabancı bebek bakıcısı olarak hizmet verecek olan kişiler, bebekler ile genellikle İngilizce konuşmakta ve bu durum çocukların algılarına işlemektedir. Bu sayede bebekler ileri dönemde İngilizce temelini çok daha kolay bir şekilde oluşturmaktadır. Yabancı bebek bakıcısı sayesinde aileler, sadece bakıcı ücreti vererek çocuklarının dil temeli almasını sağlayabilmektedir. Yabancı bakıcıların ailelere birçok avantaj ve fayda sağladığından söz etmiştik. Bu faydalardan bir diğeri bu kişilerin yatılı hizmet vermeye daha ılımlı yaklaşmalarıdır. Yatılı hizmet verebilecek olan yabancı bebek bakıcıları, ailelere çeşitli ve farklı açılardan birçok kazanım sağlamaktadır. Yabancı bebek bakıcısı bulmak konusunda sıkıntı çeken aileler, İŞKUR’a bağlı olarak hizmet veren özel istihdam büromuzda destek almayı tercih edebilmektedir. Firmamız bünyesinde hizmet veren tüm yabancı bakıcıların, her biri alanında tecrübeli, eğitimli ve donanımlı kişiler olmanın yanı sıra her birinin çalışma belgeleri bulunmaktadır.

Bebek Bakıcısı Görevleri

Bebek bakıcısı bebeklerin tüm ihtiyaç ve sorumlulukları ile ilgilenmekte olan onlara yardımcı olan ve ailelerinin olmadığı zamanlarda onların bakımını üstlenen kişilere verilen isimdir. Bebek bakıcılarının bebeklerin kişisel ve genel ihtiyaçlarını karşılamanın dışında birçok sorumluluk ve görevleri bulunmaktadır.

Bebeklerin yaşadığı ortamın tamamen güvenli ve korunaklı olmasını sağlamak.
Bebeklerin temizlik ve üst değişimlerinin düzenli yapılmasını sağlamak.
Bebeklere ay aralığına uygun etkinlik ve aktiviteler yaparak, zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak.
Bebek bakıcıları aileler ile yaptıkları görüşmeler ışığında, ufak ev işlerine yardımcı olmak.
Bebekleri uykuya hazırlamak ve uyku düzeninin korunmasını sağlamak.
Bebeklerin aileleri ile oluşturdukları düzenin ile kendi rutininin sürekli olarak korunmasını sağlamak bebek bakıcısı görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır.

Bebek Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Ediyoruz

Anneler bebeklerinin doğumundan belirli bir süre sonra işe dönmek zorunda kalmaktadır. Bu gibi durumlarda aileler, özellikle son dönemlerde minik yavrularını, anneanne ya da babaanne gibi bir aile büyüğüne teslim etmek yerine profesyonel bir bakım almalarını sağlamak adına eğitimli bebek bakıcıları ile çalışmayı tercih etmektedir. Anne babaların çocuklarını bırakma stresine, bir de bebek bakıcısı bulma stresi eklendiğinde, anne babalar bir çıkmazın içine girebilmektedir. Firmamız tamda bu noktada ailelerin üzerindeki tüm yükü hafifletmek adına hizmet vermekte ve en profesyonel bebek bakıcılarını bulmalarını sağlamaktadır. Firmamız tüm yerli ve yabancı bebek bakıcılarını büyük bir özenle seçmekte ailelerin en iyi bakıcılar ile çalışmalarına olanak sunmaktadır. Bebek bakıcısı seçerken nelere dikkat ediyoruz ve sizlere en iyilerini bulmak için nasıl bir yol izliyoruz, şu şekilde sıralayabiliriz.

İŞKUR'a bağlı olarak hizmet vermekte olan firmamız, bebek bakıcısı seçerken ilk olarak kişilerin eğitimlerini, referanslarını, sertifikalarını ve tecrübelerini göz önüne almaktadır.
Firma danışanlarımız bakıcısı seçimi sırasında, bakıcıların diğer işlerinden neden ayrıldıkları ve ne kadar süre hizmet verdiklerini detaylıca araştırmaktadır.
Yabancı bebek bakıcısı olarak hizmet verecek kişilerin belgelerinin tam olması ve gerekli sağlık kontrollerinden geçmesi de firmamız tarafından değerlendirilmektedir.
Ayrıca kişilerin özel hayatları, kişisel bilgileri, sabıka kayıt bilgileri ve düzenli çalışmaya engel olabilecek bir durumları olup olmadığı da firma danışanlarımız tarafından, bebek bakıcısı seçerken dikkat edilen konular arasında yer almaktadır.

Sizlerde tüm detaylar ve ayrıntıların en ince detayına kadar incelendiği ve seçimlerin bu doğrultuda yapıldığı bebek bakıcıları ile çalışmak istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bebek Bakıcısı Seçerken Hangi Sorular Sorulmalıdır

Aileler, bebek bakıcısı seçerken kişileri doğru bir şekilde tanıyabilmek ve onlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için hangi özel soruları sormaları gerektiğini merak etmektedir. Doğru sorular, ailelerin bebek bakıcılarını en verimli şekilde anlamalarını ve tanımalarını sağlayacaktır. Bu bağlamda bebek bakıcısı seçerken hangi sorular sorulmalıdır ?sorusunu şu şekilde sıralamak mümkündür. Bebek bakıcısının eğitimi,

Okuduğu okullar,

Bebek bakıcısı olmayı neden istediği,

Çalışmasına engel olacak herhangi bir sorumluluğu bulunup bulunmadığı,

Kişilerin aile yapısı, sabıka kaydı, ikametgahı ve herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığı gibi sorular sorarak bebekbakıcısı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bebek Bakıcısı Çalışma Saatleri Nasıl Konuşulur

Bebek bakıcısı çalışma saatleri nasıl konuşulur, doğru bakıcı nasıl bulunur? gibi soruların cevabını bulmakta zorluk çekiyorsanız. Firmamız gibi alanında uzman bir kurum ile iletişime geçerek, tüm bu sorumlulukları danışanlarımızın sizler adına üstlenmesini sağlayabilirsiniz. İŞKUR’a bağlı olarak hizmet veren ve aradığınız donanımlı bebek bakıcısını bulmanızı sağlayacak olan firmamızda, sayısız yerli ve yabancı personel hizmet vermektedir. Firma danışanlarımıza hangi şartlarda ve hangi özelliklerde bir bebek bakıcısı aradığınızı belirttiğinizde danışanlarımız, sizlere en doğru hizmeti sunacak kişilerin analizini yapmakta ve bu kişileri sizler ile buluşturmaktadır.

Yardım İster Misiniz?